PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

15 czerwca 2023

Zakończenie oktawy Bożego Ciała

Mieszkańcy Miechowic Wielkich zakonczyli dzisiejszą oktawę. 
Błogosławieństwo dzieci i wianków.

 

To były cudne dni eucharystyczne w naszej parafii  z przepiękną pogodą w każdy dzień.
Kilka myśli z kazania ks. proboszcza na koniec naszych rekolekcji eucharystycznych.....
Dzisiejsza rodzina poszukuje wartości, takich jak: pokój, dobrobyt, zgoda, dzieci, którym towarzyszy błogosławieństwo Boże. Harmonia i szczęście wspólnoty rodzinnej zakłada również cześć dla rodziców, którzy jako dawcy życia ziemskiego są niejako zastępcami Pana Boga.
Bóg zna i kocha człowieka bez granic, ponieważ jest miłością. Bóg kocha człowieka naprawdę bezgranicznie. Dlatego św. Paweł apostoł uczy, iż osoba ludzka, a więc i rodzina, winna naśladować Chrystusa, przy­jąć postawę „miłości, która jest więzią doskonałości”. Tam bowiem gdzie człowiek przyjmuje słowo Chrystusa, tam trwa Jego pokój i radość pomimo trudności, zagrożeń czy przeciwności.

W dzisiejszym czasie,  stajemy na nowo wobec prawdy, iż rodzina jest kolebką ży­cia i miłości. I ona stanowi podstawową komórkę społeczeństwa. 

Wciąż, stawiamy sobie pytania, jaka powinna być rodzina chrześcijańska w nowych czasach? Czy nasze małżeństwa i rodziny są zdrowe moralnie? Czy mamy zapał apostolski, by promieniować światłem nauki Chrystusa na kulturę, którą w sposób coraz bardziej niepokojący zdaje się zatracać świadomość wartości małżeństwa i rodziny?
W świecie, w którym lekceważy się wielkie dobro i prawdę o małżeństwie, co więcej, bagatelizuje się wartość rodziny i życia ludzkiego chrześcijanie powinni obudzić własne sumienia i wpływać apostolsko na opinię publiczną.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH