PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

08 kwietnia 2023

Wigilia paschalna w parafii Wietrzychowice

Drodzy Siostry i Bracia!   Wielka sobota Rezurekcja.

Wykonało się! Nastała cisza Wielkiej Soboty. Zaiste grobowa cisza, tym większa, że w grobie spoczął Bóg – Człowiek. Świat się zatrzymał w cichym zdumieniu. Ale teraz, na progu Nocy Paschalnej, ciszę przeciął radosny śpiew hymnu Exultet. „Weselcie się już zastępy aniołów w niebie, weselcie się słudzy Boży. Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo”.

 

I zabrzmiały dzwony i rozległo się radosne alleluja, bo Chrystus tej nocy pokonał śmierć, dopełnił dzieła Odkupienia. Rozpoczęliśmy radosne świętowanie Paschy Chrystusa. Tak jak światło tej Paschalnej Świecy rozświetla mroki wieczoru, tak On rozjaśnia mroki grzechu pierworodnego i odnawia w nas Boży obraz i podobieństwo.

 

Liturgia dzisiejszej Wigilii Paschalnej obfitująca w przebogatą symbolikę prowadzi nas ostatecznie ku prawdzie o Zmartwychwstaniu i zwycięstwie życia nad śmiercią. Czytania z Starego Testamentu i z Nowego Testamentu to jakby historia ludzkości od momentu stworzenia do owego kulminacyjnego punktu, kiedy Bóg czyni Nowe Niebo i Nową Ziemię w Chrystusie. 

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH