PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

07 kwietnia 2023

Wielki Piątek w parafii Wietrzychowice 

Wielki Piątek to nie jeden z wielu dni w kalendarzu, to dzień, w którym chrześcijanie przeżywają tajemnicę śmierci Jezusa. Nie ma Mszy św., ale przeżywamy w liturgii dramat ofiary miłości Chrystusa na krzyżu.

 

Kościół zaprosił nas na rozważanie męki Pańskiej, na modlitwę powszechną i na uroczystą adorację krzyża. Kapłan w trzech etapach będzie odsłaniał wizerunek ukrzyżowanego Chrystusa i za każdym razem zaśpiewa: „Oto drzewo krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata”. My odpowiemy: „Pójdźmy z pokłonem” i będziemy adorować krzyż, przyklękając i całując go.

 

Ta adoracja krzyża jest wyznaniem naszej wiary, że chcemy ukrzyżowanego Pana – który dokonał zbawienia, oddając się do końca – umiłować bez reszty. Przecież Pan Jezus powiedział: „nie ma większej miłości nad tę, gdy ktoś daje życie za przyjaciół”. Krzyż to nie tylko znak zbawienia, ale i największej miłości Chrystusa, „który uniżył samego siebie, stawiasz się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej”.

 

Nie ma chrześcijaństwa bez krzyża Chrystusowego. Trzeba mocno podkreślić to, że dziś są tacy chrześcijanie, którzy chcą Chrystusa bez krzyża. Tymczasem kto szuka Chrystusa bez krzyża, znajdzie krzyż bez Chrystusa.

Wierność Chrystusowi to wierność Jego krzyżowi, a wierność krzyżowi to wierność miłości, którą on wyraża.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH