PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

06 kwietnia 2023

Wielki Czwartek w parafii Wietrzychowice cz. II 


Wielki Czwartek. Testament Chrystusa.
 

Eucharystia – testament jedności. Świat jest rozbity. Różne ideologie, religie, wyznania, systemy polityczne, zwalczające się obozy. Patrząc na ten świat pytamy się dlaczego tak jest, świat cofa się, czy postępuje na przód. Eucharystia jest jednością (z Bogiem). „Dałem wam przykład, byście i wy czynili tak, jak ja wam uczyniłem”(J 13). Ta jedność objawia się w miłości dzięki tej miłości (niepojętej), On oddał za nas swoje życie (1J 3).

 

Eucharystia – testament. Nie sposób wypowiedzieć słowami daru kapłaństwa, jaki Chrystus zostawił w Eucharystii Kościołowi. Ale ten dar ściśle związany jest z kapłaństwem. Chrystus tego daru udziela nielicznym, wielu jest powołanych ale nie wielu wybranych. Jedno jest pewne. Wszystko ma swój czas, jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem. Kapłaństwo rodzi się w czasie. Ktoś powiedział: potrzeba rzeczy daje poznać jej wartość.
 

Człowiek dopiero wtedy widzi pustkę, gdy kogoś zabrakło! Nie widzi się tego, gdy ta osoba jest. Te słowa można odnieść do posługi kapłańskiej. Chrystus został z nami, aby zapraszać nas na ucztę, by karmić nas swoim Ciałem. Wieczernik jest wciąż otwarty i wciąż pełny (popatrzcie na siebie).

Tak niewielu z nas dostrzega cud Wieczernika. Tak niewielu otwiera serce, by usłyszeć wezwanie: „Bierzcie i jedzcie.” Wybacz więc Panie ciasnotę naszych serc. Oświeć nasze umysły Twoim światłem, byśmy dostrzegli wartość skarbu na ołtarzu.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH