PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

24 grudnia 2022

Pasterka

Świąt wesołych i zdrowych,
wyzwań w życiu nowych.
Uśmiechu i marzeń spełnienia,
mniej biegania, więcej wytchnienia.
Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

 

 

Choć to będą święta inne niż wcześniej,
nie zapominam złożyć życzeń najdonośniej,
By  w przyszłym roku jak najmniej życiowych zakrętów,
Poza tym dużo uśmiechu i radości,
I pochłaniania życia w całości.
Rok 2023 będzie dobry,
szczęśliwy i szczodry! 

                                                                                      Szczęść Boże   


                                                                   Kilka myśli do rozważenia z kazania ks proboszcza....

„Zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu. Dziś narodził się nam Zbawiciel, którym jest Jezus Chrystus.”

 

Skończył się wreszcie czas gorączkowych przygotowań, pieczenia placków, sprzątania, zakupów. Idąc ulicą widać pięknie przygotowane choinki, które z witryn uśmiechają się radośnie do ludzi. Nikt z nas się już nie spieszy. Inny stał się ten świat, jakiś czar padł na naszą ziemię. Dlaczego?

 

 

Bo dziś staje przed nami Bóg, Bóg jako człowiek, małe bezbronne dziecię, przychodzi na ziemię, staje się naszym bratem. Przychodzi, aby nas zbawić, aby nas do siebie zbliżyć, aby nas przebóstwić. Przychodzi, aby nauczyć nas, co to znaczy być człowiekiem, jak nasze życie powinno wyglądać, jaki jest cel naszego życia, co jest ważne, za czym nie warto się uganiać.

Dziś każdy ze wzruszeniem przygląda się betlejemskiej stajni. Bo tam jest znak. Znak jest niezwykły, a równocześnie bardzo prosty. Tam narodził się Zbawiciel. To nie tylko słowa wygłaszane wtedy do pasterzy. Bo za ta garstką pasterzy stoją całe rzesze ludzi. Św. Paweł powie: „Wszystkim nam narodził się Zbawiciel.” 

Bóg chce się w nas narodzić. Tylko my nie chcemy narodzić się dla Niego. Niektórzy myślą, że to narodzenie przebrzmiało, bo dokonało się 2 tys. lat temu, że to stare dzieje, ludzkie bajanie.

Dziś się narodził! Te słowa nie przebrzmiały – dziś aktualne. Ta betlejemska noc, jasna, piękna, ale bardzo tajemnicza, to największy zwrot w dziejach świata. Chrystus wkroczył w życie narodów!

Toteż świadomi , że chociaż wokół nas trwoga, zamęt, sztuczne wskrzeszenie pogaństwa, brak jedności w rodzinach, Polska klęknie przed Bożym Dziecięciem z hołdem wierności i uwielbienia. I możemy być pewni, że jeśli Bóg będzie miał odpowiednie miejsce w naszym sercu, w naszym społeczeństwie, w naszym polskim narodzie, to będziemy spokojni o dalsze losy naszej rodziny,parafii i Ojczyzny.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH