ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.  Dziś składka gospodarcza X Skladka inwestycyjna na chodniki i nowe alejki cmentarne.

Tydzień temu wybrano nową radę duszpasterską na okres 5 lat. Dziś na plebani o 16.oo zaprzyciężenie rady i odebranie dokumentów. Lista jest wywieszona w gablocie.

2. Jutro, w poniedziełak 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.oo Spowiedz przed świąteczna od 16.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. W wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosna dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Kwesta na nasze seminarium Duchowne w przy kościele 1 XI i dzień zaduszny. O 14 na cemtarzu.

O godz. 13.30 gromadzimy się tu w kościele na nieszporach żałobnych i po nich procesja z różańcem na cmentarz. 14.oo na cmentarzu rozpocznie się uroczysta Msza św. za zmarłych na cmentarzu spoczywających. Niech nas nie zabraknie możliwość ofiarowania drugiej komunii za zmarłych. Ofiary podczas Mszy się przeznaczymy na nowe chodniki na cmentarzu i wywóz śmieci.

Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

4. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych! 2 XI dzień zaduszny Msze sw. o 7, 9 i 17.oo

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W czwartek spotkanie listopadowe bierzmowanych z rodzicami o 17.oo.

6. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kart wypominkowych z naszą pieczęcią parafii.

Naszą pomoc zmarłym okazujemy przez zamawiane Msze św., zyskiwane odpusty i składane wypominki. Wypominki są podzielone na listopadowe ( czytane w listopadzie) i całoroczne ( czytane w niedzielę). Składajcie je do skrzynki przy ołtarzu lub przy filarze. Wypominki to nie taca. Przynieść do zakrystii.

Wypominki listopadowe te będą czytane przez cały listopad przed wieczorną Mszą Świętą. Wypominki roczne: od I niedzieli adwentu. Wypisujemy imiona najbliższych zmarłych rodziców, rodzeństwo. One będą czytane przed Mszami św. Podać na którą godzinę.7, 11, 15 i czy kaplice. Za wszystkie ofiary składane z racji wypominek Bóg zapłać.

7. Przez cały listopad będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. Kartki są wyłożone na stoliku przy wejściu do świątyni oraz w zakrystii.

8. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7 i 17.

Spowiedź od I piątkowa od 16.30. Do chrych jedziemy ks Proboscz od 8 rano ks Roman od 14.o

9. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7 i 1.7 Serdecznie zapraszamy!

10. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca listopada. Z tej racji Msze św wspónotowe całej parafii o 7, 11 i 15. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej.

30 października 2022