PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

Ogłoszenia parafialne

03 września 2023

1.Dziś pierwsza niedzielą miesiąca września. Niedziela adoracyjna gromadzimy się wszyscy w kościele parafialnym. Msze św. o 7, 9 i 11  nie ma Mszy św. o i 15. Ze względu na koncert. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja parafialna -wspólnotowa po każdej Mszy Świętej.

 

 

Dziś uwielbiajmy Boga ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

 

 

Już dziś oczekiwany wyjątkowy koncert jubileuszowy. Wielkie wydarzenie muzyczne.  Godz. 18.oo. kościół parafialny Nie zawiedźcie. Można na was liczyć.

 

 

Po zakończąnym koncercie artyści będą zbierać ofiary od nas w dowód wdzięczności i uznania dla nich.

 

 

 W naszej parafi witamy ks mgr Pawła Śliwę który decyzją ks biskupa został skierowany do pracy duszpasterskiej i katechetycznej w parafii Wietrzychowice. Życzymu mu wielu łask Bożych i dobrych owoców tej pracy.

 

 

Dziekuje za ofiary gospodarcze.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 4 IX w poniedziałek Msza św bedzie o godz. 8.10.

 

2. Ogłaszamy zapisy dziewczynek kl. III do VII do DSM którą to grupę powiększyć. Dziewczynki z kl IV.  Spotkania będą w soboty o 9.oo. Zaczniemy 9  IX na plebani w salce.

 

 

Proszę na spotkanie ministrantów na środę na godz. 1700 przed Mszą św. nowenną. Lektorzy będą mieć swoje spotkanie w sobote o godz. 10.oo.

 

 

Umocnić musze grupę ojców, męższczyzn  św. Józefa, Akcje Katolicką i grupę biblijną.

 

 

Kolejne spotkania będą ogłaszane we wrześniu.

 

 

 

3. W środę, 6 września, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo. i spotkanie dzieci I komunijnych kl III z rodzicami.

 

 

W czwartek 7     IX wieczór papieski  Msza św i nowenna o godz. 18.oo. Ucałowanie relikwii JPII.  Spotkanie Akcji Katolickiej na plebani.

 

4. W piątek 8  września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza Święta tego dnia o godz. 7. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas Mszy Świętej.

 

5. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają:  schola dziecięca, chór parafialny, Liturgiczna Służba Ołtarza, parafialny zespół charytatywny, Koło Biblijne – serdecznie zapraszamy! 

 

Już zapowiadam przedostatnie nabożeństwo fatimskie na 13 IX środa poprowadzą je mieszkańcy Miechowic Wielkich w październiku Nowopole i Pałuszczyce.

 

6. Msze św. w tym tygodniu: Po południu tylko Środa i czwartek 18.oo. 

 

W pozostałe dni tylko o 7.oo.

 

W przyszłą niedzielę 10 IX o 9.oo Msze św. w kaplicach w Demblinie i Miechowicach Małych. Tu w kościele o 7, 11, i 15. 

 

Sprzątanie kościoła Mieczysław Tarchała, Opiła Krzysztof, Edward Nowak, Władysław Głowa, Janusz Głowa, Stanisław Tarchała

 

7. Proszę o opłaty cmentarne zaległe za rok 2022 i na rok 2023 -- 100 zł. Dopiero dało niecałe połowa rodzin zapłaciło.

03 września 2023
27 sierpnia 2023

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH