29 stycznia 2023

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia. Dziękujemy Bogu za ten miesiąc. Można dziś kupić piękne świece gromnice mieć w domu poświęcić w święto 2 II Matki Bożej gromnicznej. Cena 10 zł

2. We środę, 1 luty Msza św. i nowenna do Matki Bożej Wietrzychowskiej o godz. 17.oo.

3. W czwartek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 7, 9 i 17. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego:

W piątek 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej o 7 i 17oo obrzęd błogosławieństwa gardła ku czci. św. Błażeja.

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7 i 17 spowiedź I piątkowa od środy godz. 16.30.

- w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.

5.W I piątek luty do chorych ks Roman od 8.oo.

6. Najbliższa niedziela, 5 lutego będzie niedzielą adoracyjna, wspólnotowa dla całej parafii.  Rozpoczniemy nabożeństwo 40 godzinne.

Za tydzień I niedziela adoracyjna nabożeństwa 40 godzinnego. O 7 Msza św. a po niej:  Program adoracji o 8 Sikorzyce o 9 Pałuszyce i Nowopole, o 10 Wietrzychowice, o 11 Msza św. centralna 12 Miechowice Wielkie o 13 Miechowice Małe o 14 Demblin. O 15 Msza św. na zakończenie nabożeństwa 40 godzinnego.   Adoracje 12 II i 19 II.

7.Dziękuje za ofiary w kopertach na składkę inwestycyjna styczniowa zbieramy na ubezpieczenie i podatki, ogrzewanie. Prosimy kto nie dał o uregulowanie tego w najbliższym czasie.

8.Sprzątanie kościoła sobota godz. 8.oo kolejne rodziny z Wietrzychowic Sterczek Agata, Magiera Paweł, Janik Jacek, Michalik Marcin.

9. Chcemy po wielkanocy rozpocząć świętowanie 100 lecia naszego kościoła. Proszę o użyczenie zdjęć archiwalnych związane z parafią i naszym kościołem. Chcemy zrobić galerie, wystawę historyczną na wzór tej co była związana z Janem Pawłem II.  Pokażemy to zwiedzającym.

10.Proszę o opłaty cmentarne za ubiegły rok 2022 -- 100 zł. Prosimy już wpłacać ofiary na cmentarz na rok 2023 --100 zł.

29 stycznia 2023