PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

26 listopada 2022
19 listopada 2022
12 listopada 2022

 

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 

20 listopada 2022

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i LSO. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

 

2. Dziś Msze św. w kaplicach Demblin i Miechowice Małe o godz. 9.oo. W kościele o 7, 11 i 15. Dziś do chorych udadzą się szafarze. Pan Stanislaw po Mszy porannej pan Grzegorz po 9 Mszy w kaplicy.

 

 

 

3. Po Mszy Świętej o godz. 11 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 

 

 4. Pomoc dla Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

 

Parafia Wietrzychowice podzieliła się tegorocznymi  płodami rolnymi z gospodartstw na terytorium parafii.

 

 

 Dziękujemy z całego serca sołtysom za zorganizowanie zbiórki oraz rolnikom:
Sikorzyc, Nowopola, Demblina, Wietrzychowic, Pałuszyc  oraz Miechowic Małych. 
Ponad 2 tony płodów rolnych ofiarowała nasza parafia seminarium duchownemu w Tarnowie. 

 

 

 

5. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

 

 

 

 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.oo. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomocą przez ręce Marki Zbawiciela.

 

 

 

 

 

 

 

Różaniec w intencji zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach codziennie przed Mszą św. wieczorną. Serdecznie zapraszamy, aby wspierać modlitwą tych, którzy wypłacają się Bożej sprawiedliwości w czyśćcu.

 

 

 

 7. Praca na cmentarzu w sobotę wczoraj dziękuje z Miechowic Wielkich 3 panom na 40 domów zrobili w ciągu 2 godzin robotę doskonale. Posegregowali odpady.

 

 

 

 Za tydzień 27XI w I aniedziele Adwentu zmiana tajemnic różańca w kaplicach o 9 Miechowice Małe o 9.oo Demblin a o 11 róże Wietrzychowice Sikorzyce, Nowopole i Miechowice Wielkie.

 

 rozpoczną się cudne adwentowe Roraty. Przychodzmy na te Roraty.

 

 

 

Za tydzień 27XI składka inwestycyjna na ogrzewanie kościoła.

 

 

 

8. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

 

 

Poświęce ołatki na stół wigilijny. Rozprowadzą je przedstawiciele parafii w ostatnich dniach listopada.

 

 

 

 

 

 

 

 

Program wizytacji kanonicznej biskupa 4 XII 2022.

 

 

w parafii Wietrzychowice. 

 

 

 

 

 

Proszę do sprzątanie kościoła Sikorzyce  kolejne Rodziny Józef Boksa, Stanisałw Bratko, Pazdyka, Józef Lechowicz, Wołek, Śliwa.

 

19 listopada 2022

Ogłoszenia parafialne

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH