PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

26 listopada 2022
19 listopada 2022
12 listopada 2022

 

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

                                              13 listopada 2022

 

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś kolejna niedziela listopadowa zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie do puszek dla kościołów w potrzebie na wschodzie. Szczególnie Ukraina.

 

 

Dziś Msze św. w kaplicach Demblin i Miechowice Małe o godz. 9.oo. W kościele o 7, 11 i 15.

 

2. W czwartek od 9 do 11 organizujemy zbiórkę płodów rolnych to co możemy ofiarować do kuchni na nasze semianrium duchowne.  Sołtysów proszę o organizacje zwozić pod plebanie do 11 a o  12oo w samo południe z Tarnowa przyjdzie auto z semianarium i zabierze produkty.

 

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.oo. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomocą przez ręce Marki Zbawiciela.

 

 

Po nowennie w środę spotkanie grupy biblijnej.

 

4. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach codziennie przed Mszą św. wieczorną. Serdecznie zapraszamy, aby wspierać modlitwą tych, którzy wypłacają się Bożej sprawiedliwości w czyśćcu.

 

5. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i LSO.

 

6. Za tydzień do chorych udadzą się szafarze. Pan Stanislaw po Mszy porannej pan Grzegorz po 9 Mszy w kaplicy.

 

Naszą pomoc zmarłym okazujemy przez zamawiane Msze św., i składane wypominki.

 

Wypominki roczne: od I niedzieli adwentu. Wypisujemy imiona najbliższych zmarłych rodziców, rodzeństwo. One będą czytane przed Mszami św. Podać na którą godzinę.7, 11, 15 i czy kaplice.

 

8. Proszę o opłaty cmentarne na rok 2022 -- 100 zł.

 

Proszę do sprzątanie kościoła Sikorzyce  Rodziny Opiła, Rzeszutko(Kluza) Stefańczyk, Niemiec Barbara, Henryk Boksa, Wiekierak.

 

Praca na cmentarzu w sobotę 19 XI od 9.oo segregacja śmieci po dniach zadusznych. Proszę o pracę II część Miechowic Wielkich rodziny od Zamłynie Maria Sobota i Burzawa Edward na tym skończyliśmy i teraz wszystkie domy pozostałe do końca.  

 

Za 2 tygodnie 27XI w I aniedziele Adwentu zmiana tajemnic różańca w kaplicach o 9 Miechowice Małe o 9.oo Demblin a o 11 róże Wietrzychowice Sikorzyce, Nowopole i Miechowice Wielkie.

 

 

Za 2 tygodnie 27XI składka inwestycyjna na ogrzewanie kościoła.

 

Prośba o choinki do kościoła jeśli ktoś chce ofiarować minimum 3,5m.  Potrzebne są jodły.

 

Proszę o kontakt w tym tygodniu z ks proboszczem. Zaoszczędzimy dużo pieniędzy. Niż kupować w specjalistycznych szkółkach.

 

Intecje mszalne i prasa katolicka  

 

7. W ostatnim tygodniu odeszli do niebieskiej ojczyzny + Marianna Burzyńska 103 lata. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

12 listopada 2022

Ogłoszenia parafialne

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH