PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

03 stycznia 2023

Nowy Rok 2023 w parafii Wietrzychowice 

Kończy sie rok 2022 w atmosferze świąt Bożego Narodzenia.   Za kilka godzin będziemy żegnać rok wśród wybuchu fajerwerków witać kolejny. Dzień ostatni odchodzi. Wszystko mija. Minął i rok. Czas przeciekł między palcami jak woda rzeki.Na salach bankietowych wielkich i małych miast, w wiejskiej świetlicy, strzelają szampany, gra muzyka. Głośna zabawa, gwar i zgiełk. Barwne suknie sylwestrowe i fantastyczne, kolorowe sztuczne ognie na niebie. Pośród tego hałasu szeptem do serc przenika harcerska pieśń: Upływa szybko życie , niczym komentarz na zakończenie dnia, miesiąca i roku .

 

W rachunku zysków i strat trudno dowieść, które z nich były górą.  Co rok przyniósł, a co zabrał.  Czas, życie. Pora na podziękowanie, na przepraszam i proszę. Dziękujemy ci Boże, naprawdę za wszystko: za radości, łzy i ból starego roku. Przepraszamy za chodzenie swoimi ścieżkami. Prosimy o wiarę i radość Ewangelii w nowym roku. Bóg pokazuje nam piękną perspektywę tego czasu. Może to być czas, w którym przebaczę komuś kto mnie skrzywdził.

 

Może w tym roku pojednam się z długo nie odwiedzanymi rodzicami. Może uda mi się pokonać nałóg, który niszczy moje życie i życie moich bliskich. Może komuś urodzi się dziecko, które wywróci życie rodziców do góry nogami i przyniesie nieprzespane noce, ale jednocześnie prawdziwą radość i prawdziwą nadzieję.Może też i dla kogoś będzie to ostatni rok jego życia, ale wcześniej pozna miłość Boga i pewność, że jest dla niego mieszkanie w niebie. To są takie Boże sukcesy, które mogą się nam przytrafić, o które warto się postarać. To są najważniejsze sprawy jakie mogą się zdarzyć w nadchodzącym Nowym Roku 2023 .

 

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH