PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

09 lipca 2023

Niedziela wdzięczności Bożemu Sercu

                                                                                             

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus wzywa każdego człowieka do przemiany, mówiąc: „uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych” (Mt 11).Czy w świecie współczesnym, w którym jest tyle agresji, niepokoju i nerwowości, możliwe jest bycie człowiekiem spokojnym, pełnym umiaru, czyli łagodnym? Czy można oszukać naturę, zmienić się, gdy na co dzień reagujemy impulsywnie i – mówiąc kolokwialnie – nie mamy już do niczego nerwów? Jezus zapewnia, że jest to możliwe, ale pod pewnymi warunkami.

Niech przewodnikiem w odkrywaniu tych warunków będzie papież Polak. W 1994 roku Jan Paweł II napisał --Wiemy, że Jezus mówiąc o sobie, iż jest «cichy i pokorny sercem», odrzucił wszelką przemoc i dał ludziom swój pokój, bardziej autentyczny i trwały niż ten, który daje świat (por. J 14).Są to wartości wewnętrzne i duchowe. Wiemy jednak, że sam Jezus zachęcał swoich uczniów, by wprowadzali je w życie.

Trzeba zatem odkryć łagodność i pokorę jako wartości, którymi należy żyć, i kreować je w swoim postępowaniu czy środowisku. Trzeba uwierzyć, że jest to trudna, ale pewna droga ku zbawieniu; jest realizacją przykazania miłości Boga i bliźniego oraz siebie samego. 

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH