PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

04 czerwca 2023

Niedziela Trójcy Św. Niedziela dziękczynienia.

Dziś w Kościele uroczyście wyznamy, że jest jeden Bóg, ale w trzech osobach.  Przed ta tajemnicą przez Boga nam objawioną stajemy w pokorze wiary wyznając, nich będzie chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Św. W czwartek oddamy cześć Bogu , który stał się dla człowieka chlebem żywym, aby nikt z ludzi nie ustał w drodze. I jadę z innymi tramwajem, idę z nimi ulicą   nadziwić się nie mogę swej duszy tajemincom. (J. Twardowski).

I nadziwić się nie mogę przez całe życie. A więc stajemy przed tajemnicą dziś Trójcy Świętej. To tajemnica, z którą trzeba się liczyć, z której nie można lekceważyć w życiu. Tej tajemnicy nie można zmierzyć i ująć w wzory i sprawdzić chemicznie, wystawić na nią gwarancji, utrwalić na zdjęciu. To tajemnica odkrywana w ludzkim sercu. Musimy więc tą tajemnicę Boga uszanować, pochylić się nad nią pokornie, a pokornemu Bóg da łaskę głębszego jej zrozumienie. Gdy ugniesz dziś kolana i pochylisz czoło, jak to robił św. Augustyn: „Niespokojne jest moje serce dopóki nie spocznie w Tobie Boże. ”Życie człowieka winno być pieśnią wdzięczności, bo obchodzimy niedziele dziękczynienia.

Wszystko, co żyje, wielbi Cię przez swe istnienie, przez siłę wzrostu, kwitnienie, owocowanie.  Jedynie człowiek może wielbić Cię nie tylko przez to, że żyje, ale jeszcze przez poznawanie bogactwa otaczającego go świata i przez to, że sam świadomie i dobrowolnie może wyrazić tę wdzięczność. Pięknie śpiewał DSM. To była cudna niedziela wdzięczności Bogu.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH