PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

19 marca 2023

Niedziela św. Józefa w parafii Wietrzychowice

Święty Józef jest więc wzorem człowieka, który odpowiada Bogu aktem wiary.

 

Nie jest to wiara naiwna ani dziecinna. Jest to wiara, która konfrontuje się z tym, co Bóg mu oznajmia i z tym, co czuje w swoim sercu. Wiara, która zakłada gotowość do zostawienia inicjatywy Bogu. Podobnie jak  Abraham,  „ojciec wszystkich wierzących”, również Józef „uwierzył wbrew nadziei”. Uwierzył, że Bóg może dokonać rzeczy po ludzku niemożliwych.

 

Św. Józef powiedział Bogu „tak”, nie wypowiadając ani słowa. Powiedział je czynem: „uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański” (Mt 1, 24). Owo „tak” wypowiedziane Bogu w akcie wiary miało konsekwencje dla całego jego życia. Kazało mu uciekać aż do Egiptu, znosić prześladowanie, ubóstwo,  chronić narodzonego w Betlejem przed śmiercią.

 

A jak wygląda nasza wiara?

 

Nikt nie jest bardziej głuchy niż ten kto nie chce słyszeć”. To znane powiedzenie wiele mówi o sytuacji, w której tak często również my się znajdujemy. Faktycznie, nie jesteśmy przyzwyczajeni do słuchania. Ciągle oszołomieni przez hałas, przywiązujemy większą uwagę do pozorów i tego co powiedzą w telewizji radiu internecie itd…. Często nie jesteśmy w stanie usłyszeć siebie samych, ani tym bardziej głosu Boga.

 Jeżeli „wiara rodzi się ze słuchania” (Rz 10, 17), jakże potrzebne jest nam Józefowe milczenie, jego gotowość do wypełnienia trudnej woli Bożej, jego zaufanie Bogu i człowiekowi. Jeżeli, tak jak on, szeroko otworzymy „podwoje wiary”, wówczas również w naszym życiu Bóg dokona o wiele więcej, niż do tej pory.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH