PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

18 czerwca 2023

Niedziela powołaniowa w parafii Wietrzychowice

Dzień modlitw o powołania w parafii i diecezji tarnowskiej .Kilka myśli przewodnich niedzielnych z kazania ks proboszcza....Powołanie w tajemnicy Kościoła   

Święty Mateusz Ewangelista ukazuje wrażliwość Jezusa na potrzeby otaczającej Go rzeszy ludzi. Tym samym umiejscawia wybór apostołów, a także kapłańskie i zakonne powołania w tajemnicy Kościoła. „Jezus, widząc tłumy ludzi – czytamy w dzisiejszej Ewangelii – litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza”. Wybór apostołów i misja, z jaką posyła ich Pan Jezus, to zaproszenie do udziału w Jego pochyleniu się nad ludzką nędzą i do współuczestnictwa w dziele zbawienia: „Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy”.

Dlatego pierwszym i podstawowym zadaniem kapłanów w każdej epoce jest towarzyszenie wiernym w spotkaniu z Bogiem. Przypomniał o tym papież JPII, spotykając się z kapłanami w archikatedrze warszawskiej podczas pielgrzymki do Polski. Powiedział wówczas:

 

"Wierni oczekują od kapłanów tylko jednego, aby byli specjalistami od spotkania człowieka z Bogiem. Nie wymaga się od księdza, by był ekspertem w sprawach ekonomii, budownictwa czy polityki. Oczekuje się od niego, by był ekspertem w dziedzinie życia duchowego".

 

W kręgu medialnej prostytucji

Jakie szanse powodzenia ma we współczesnym świecie polecenie Jezusa: „Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”? Czy pokorne wołanie Syna Bożego może przebić się do naszych uszu i serc? Za jakim życiem uganiają się ludzie?To są pytania otwarte i ważne i warto na nie odpowiedzieć.!

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH