PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

13 września 2023

Nabożeństwo fatimskie w parafii Wietrzychowice 

Wniesienie uroczyście Pisma św. przez panie z Akcji Katolickiej i rozpoczęcie nabożeństw Słowa Bożego w parafii. W kaplicach powstają formowane przez parafian kręgi biblijne i formacyjne 

KILKA  MYŚLI Z KAZANIA FATIMSKIEGO KS MIECZYSŁAWA DO ROZWAŻENIA....Kościół katolicki, pomimo różnych pomówień o zbytnią przesadę w kulcie Maryi, tak czci swoją Matkę. Bo Ona jest drogą do Boga.

Maryja z woli samego Boga, stała się drogą przez którą przyszedł na świat Chrystus. Ale Ona jest nie tylko drogą Chrystusa do nas, ale także naszą drogą do Chrystusa. Cały nasz kult maryjny, to nic innego, jak droga do Mistrza, czyli do świętości.

A jak jest naprawdę? To co widzimy na pierwszy rzut oka, to doczesna interesowność. Maryja dla wielu z nas stała się „instytucją” do załatwiania naszych interesów. W naszej rozmowie z Nią tak często słychać: proszę, daj, spraw, wysłuchaj.

Stać nas nawet na to, aby przemierzać dziesiątki a nawet tysiące kilometrów, by pozałatwiać sobie „sprawy” w różnych sanktuariach. A ile razy modliliśmy się do Niej, by Ją po prostu uczcić?

Ile razy prosiliśmy, abyśmy potrafili Ją naśladować? Błąd w naszej pobożności Maryjnej polega na tym, że z tego kultu chcemy zrobić kramik, gdzie dłuższą lub krótszą modlitwą można zapłacić za zdrowie, powodzenie, wybawienie z kłopotu.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH