PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

01 listopada 2022

Msza św. na cmentarzu w Wietrzychowicach 

„Ja jestem zmartwychwstanie i życie, kto wierzy we mnie nie umrze na wieki” (ew. Jana).

 

Kilka myśli do rozważenia z kazania na cmentarzu ks. proboszcza.....
Jest takie przysłowie, że umarli (zmarli) otwierają oczy żywym. Istotnie, te najbliższe dni listopada dla każdego z nas będą czasem refleksji, zadumy nad sensem ludzkiego życia, przemijania.
Mądrość życiowa każe nam może temu nieraz wyciągnąć wnioski z tego, że stoję lub za chwile stanę na cmentarzu, miejscu wyjątkowym, powiedzieć sobie dlaczego tu jestem.
Po co w to popołudnie świąteczne przyszedłem na cmentarz.

Z tradycji z wpojonej od młodych lat, chęci, a może coś innego przyprowadziło mnie na cmentarz. Ten czas, dzień w którym życie składa hołd śmierci. Pustoszeją ulice, zaludniają się cmentarze, gaszą światła w domach a zapalają się na grobach, milkną ludzie, zaczynają do nas mówić mogiły.

Cóż nam powiedzą, powiedzą o tajemnicy życia, śmierci, wieczności. Staję przy tych mogiłach i uświadamiam sobie, że ja też umrę. Umrę, może od tej chwili dzieli mnie jeszcze kilka lat, a może już dni?
Umrę, to prawda oczywista, ja nie muszę w to wierzyć, ja to wiem! Chyba każdy z nas pojmuje jak krucha, nietrwała jest sława, majątek, życie.

Dziś ten cmentarz, który może znasz od dziecka woła ciebie, który poza ciałem, pieniądzem, użyciem, niedoceniasz niczego.
Przyjdź, stań nad grobem najbogatszego człowieka, najpiękniejszej kobiety. Podnieś wieko trumny sypiącej się ze szczątków i zobacz, przekonaj się co zostało z doczesnych wartości, co zdołali zabrać ze sobą.

Dziś cmentarz woła na ciebie, który szczęście może budujesz wyłącznie na tej ziemi. Przekonaj się jak nietrwałe jest życie. Krótkie jest życie człowieka. Życie ludzkie jest jak jesienny liść.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH