PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

30 kwietnia 2023

IV Niedziela Wielkanocy. Niedziela dobrego Pasterza.

Niedziela powołaniowa w parafii Wietrzychowice

 

Kilka myśli z kazania powołaniowego ks proboszcza....   warto przemyśleć na ten tydzień powołaniowy.

 

W dobie totalnej krytyki Kościoła oraz ciągłego doszukiwania się u księży grzechów problem nowych powołań kapłańskich i zakonnych staje siędziś wielkim pytaniem. W wielu mediach nagłaśnia się skandale związane ze środowiskami kościelnymi. Jakże często dziennikarze szukają tak zwanych newsów związanych z kapłanami, które mają zapewnić większą oglądalność czy poczytność! Czy można więc powiedzieć, że etos współczesnego kapłana przeżywa kryzys, a nawet swoistą deformację?

 

Z drugiej jednak strony jakże wielu kapłanów poświęca swoje życie dla spraw Bożych i ludzkich. Ilu pracuje na misjach, niosąc przede wszystkim Dobrą Nowinę, ale również umożliwiając dostęp do oświaty i medycyny. Także w naszej ojczyźnie kapłani i siostry zakonne stają się dla wiernych ostoją nadziei i pocieszenia.

 

Można więc powiedzieć, że o stopniu rozwoju lokalnej wspólnoty religijnej stanowi liczba i jakość powołań kapłańskich. Dlatego też każdy z nas odpowiedzialny jest za nowe, gorliwe powołania do stanu duchownego.

 

Wezwania Chrystusa: „Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” musimy zapytać, co oznacza dla nas odpowiedzialność za powołania kapłańskie i zakonne?

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH