PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

13 marca 2023

III niedziela Wielkiego Postu

„Oczy moje są zawsze zwrócone ku Panu, bo On uwalnia mnie ze słabości i daje siłę  słowa Psalmu stanowią podsumowanie III niedzieli Wielkiego Postu. Są one także pewnego rodzaju streszczeniem nauki dzisiejszej niedzieli. Zwracamy się w naszych potrzebach ku Bogu, a On zawsze czuwa nad nami, by nas ocalić i zbawić.

 

 

Księga Wyjścia. Mojżesz woła do Boga, prosząc o ocalenie dla ludu. I Bóg wyprowadza wodę ze skały. Jeśli ktoś z nas był w Egipcie na półwyspie Synaj, z pewnością zastanawiał się, jak to możliwe, że wypłynęła tam woda spod skały – jest to przecież pustynia! To można nazwać tylko cudem, darem Boga!

 

 

Mojżesz prosił Boga o dary dla dobra ludzi. Bóg wysłuchał żarliwej modlitwy prawodawcy Starego Testamentu. Bóg – dobry Ojciec – zawsze jest chętny do okazania miłosierdzia człowiekowi. Człowiek woła do Niego, a On odpowiada i pomaga. Trzeba jednak wołać i prosić z całą determinacją i całym sercem.

 

 

Podobnie dzisiejsza Ewangelia, która opowiada o spotkaniu Pana Jezusa z Samarytanką. Wychodząc od wody, która była w studni w Sychar, Jezus przedstawił jej naukę o wodzie żywej, która wypływa z ludzkiego serca ku życiu wiecznemu. Zbawiciel pragnie, ale nie tyle wody, ile wiary człowieka.

 

 

Otóż człowiek w swoim życiu ma przeróżne potrzeby i braki, wydaje się nam niekiedy, że problemy przerastają nasze ludzkie siły. Wówczas wołamy do Boga, aby On sam dopomógł nam w tragicznym niekiedy czasie. Już wtedy, może nawet nie wiedząc, okazujemy naszą wiarę w Niego i w Jego pomoc.

 

 

 

W czasie tej Mszy św. powiedzmy Jezusowi, ale tak z serca, tak na serio, tak naprawdę: Jezu, kocham Cię! Chcę Cię kochać tak gorąco, jak Ty mnie umiłowałeś.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH