PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

15 października 2022

III dzięń papieski w parafii Wietrzychowice

Totus Tuus.

Dzień przyjęcia dziewczynek do DSM

 
Te słowa towarzyszyły młodemu Karolowi Wojtyle, zanim został papieżem i wyrażały całkowite oddanie się pod opiekę Maryi. Ważną rolę odegrała także w Jego życiu książeczka św. Ludwika Marii Grignion de Montfort: „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Maryi Panny”. Już jako papież, w czasie swojego złotego jubileuszu kapłańskiego, przypominał, że Maryja przybliża nas do Chrystusa, prowadzi do Niego, ale pod warunkiem, że „przeżyjemy tę tajemnicę w Chrystusie” (por. Jan Paweł II, Dar i tajemnica, Kraków 1996, s. 29).

Cały jego pontyfikat był powierzeniem się w ręce Maryi, a w wielu homiliach podkreślał Jej znaczenie w życiu, przypominając też, że to właśnie Maryja czuwała nad nim od najmłodszych lat, gdy stracił swoją ziemską matkę. To właśnie Ona była także przy nim w czasie zamachu na życie w 1981 roku.

Dzień Papieski to dobry moment, by nie tylko sięgnąć do wspomnień o św. Janie Pawle II i organizować uroczyste koncerty, ale także to dobry czas, by po raz kolejny przypomnieć sobie nauczanie naszego wielkiego Rodaka.

Niektórzy ludzie próbują dzisiaj mówić, że czasy pokolenia Jana Pawła II już dawno minęły, bo przecież wielu z nas go nie pamięta, ale to tak naprawdę od nas wszystkich zależy, czy jego nauczanie znajdzie odzwierciedlenie w naszej codzienności.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH