PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

14 października 2022

II dzień papieski w parafii Wietrzychowice 

Odbyła się także pielgrzymka do pomnika Jana Pawła II w Miechowicach Wielkich 
 

Warto nad tym podumać.........

W przededniu wyboru Karola Wojtyły oczy wielu zwrócone są na tę niezwykłą postać. Z perspektywy czasu wspominamy dokonania kard. Karola, metropolity krakowskiego a jeszcze bardziej papieża Jana Pawła II w życiu Kościoła, Polski i całego świata.

Jednym z najważniejszych współpracowników i świadków świętości papieża „z dalekiego kraju” był Benedykt XVI. Sędziwy, emerytowany papież, świadomy wielkiej misji, jaką wypełnił Jan Paweł II na przełomie drugiego i trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa, opublikował okolicznościowy List na stulecie urodzin Świętego Papieża Jana Pawła II. Podkreślił w nim, że są dwa słowa: ŚWIĘTY i WIELKI, które najpełniej opisują dokonania i streszczają życie tego niezwykłego pasterza Kościoła powszechnego.

 

Jan Paweł II zasłużył na miano ŚWIĘTEGO. Autor okolicznościowego Listu przypomina, że w dniu jego pogrzebu można było zobaczyć mnóstwo plakatów z napisem „Santo subito” – Natychmiast święty! Było to wołanie, które płynęło nie tylko z Placu św. Piotra, ale ze wszystkich stron świata.

 

Ci, którzy mieli okazję doświadczyć bliskości Jana Pawła II często wyznawali, że spotkali człowieka świętego. Bóg go wybrał a on pozwolił prowadzić się Bogu po drogach przez Niego wytyczonych. Bóg w nim działał i przez niego stawała się widoczna moc Stwórcy. Jego świętość przejawiała się w tym jaki był, w jaki sposób podchodził do innych ludzi i jak się modlił.

 

Ks proboszcz  wspominał pobyt w prywatnej kaplicy papieża Polaka: „O dwa metry ode mnie modlił się na klęczkach Jan Paweł II. Oczy miał zamknięte, ale mocno zaciśnięte palcami obu dłoni. Przed nim na klęczniku leżał stary, gruby, nadniszczony modlitewnik. Papież był całkowicie oderwany i daleki od otaczającej go rzeczywistości.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH