PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

05 lutego 2023

I niedziela lutego 

I nabożeństwo 40 godzinne w parafii Wietrzychowice 


Kilka myśli przewodnich z kazania ks proboszcza......


 

Przeżywamy dziś I niedzielę lutego. Rozpoczynamy nabożeństwo 40 godzinne. Jezus wstępując do nieba powiedział: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20). Chrystus dotrzymał tej obietnicy, pozostając z nami w swoim Kościele w sakramentach, przemawiając do nas w swoim Słowie... Nade wszystko jednak nasz Pan obecny jest w Sakramencie Ołtarza, czyli w Przenajświętszym Sakramencie. 
    

 

 

Nie mamy bowiem na tym świecie nic cenniejszego, jak Przenajświętszy Sakrament. Jest to największy skarb, jaki ma Kościół – skarb, którego Kościół jest szafarzem. Ten, który jest szczęściem całego nieba, przebywa wśród nas – pielgrzymów tej ziemi! Świątynia, w której przebywa Chrystus w Najświętszym Sakramencie, jest więc najświętszym miejscem na ziemi! Nie trzeba więc biec do do cudotwórców czy charyzmatyków... bo oto nasze świątynie są miejscem rzeczywistej Obecności Boga! W tabernakulum przebywa nasz Pan, który nieustannie czeka na nas.       

 

 

Obecność Chrystusa w tabernakulum jest w pewnym sensie Jego testamentem dla nas. „Ten niebieski Testament” – śpiewamy w pieśni. Chrystus umarł i zmartwychwstał, jako zmartwychwstały Pan pozostał z nami. Czerwona lampka niech nieustannie przypomina nam o Jego Obecności w naszych świątyniach. Niech nasza miłość do Serca Jezusowego kształtuje się w świetle tej czerwonej lampki! 

Przykładem tu jest bez wątpienia JPII  Trwał on często na osobistej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Spotykano go niejednokrotnie klęczącego samotnie przed tabernakulum i rozmawiającego na głos z obecnym tam Panem.

 

 

 

 

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH