PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

06 listopada 2022

I niedziela Listopada

Śpiew DSM podczas Myszy św. o 11.oo Kilka myśli ks. proboszcza z kazania niedzielnego....

Kiedy gromadzimy się dzisiaj, w I niedziele XI to uświadamiamy sobie powinność naszej modlitwy za zmarłych. Najpierw przychodzi do nas świadomość, że to przede wszystkim sam Bóg w swoim Synu pochyla się nad każdym człowiekiem. Że to przede wszystkim i najpierw Bogu samemu zależy na każdym człowieku. To jest ta bardzo krzepiąca prawda, która wprowadza nas dzisiaj w tajemnicę Kościoła cierpiącego, oczyszczającego się. W tajemnicę Kościoła, który tak bardzo oczekuje spotkania ze swoim Stwórcą.Słyszymy to wołanie Kościoła: „Boga żywego pragnie moja dusza”.

Któż tak woła? Któż tak prawdziwie woła, jeśli nie ci wszyscy, którzy odeszli z tego świata, ale ciążą na nich jeszcze winy, które są do odpokutowania. To oni, świadomi wielkiej miłości Boga, pragną spotkania z Nim. To z nich wydobywa się to wielkie wołanie. Oni mogą ocenić wielkość Bożej miłości, ale im trafniej i pewniej ją oceniają, tym bardziej pragną spotkania z Bogiem i tym bardziej cierpią z powodu oddalenia.

Bądźmy odpowiedzialni za to, żebyśmy zawsze z naszych serc mogli do Boga zanosić w prawdzie tę modlitwę, powołując się na naszą autentyczną jedność i bliskość z Jezusem. Wtedy możemy tak wiele dobra uczynić dla tych, którzy wołają do nas o pomoc, a równocześnie zbawiać własne dusze.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH