PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

05 marca 2023

 DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PRZEMIENIENI NA WZÓR CHRYSTUSA
  Parafia Wietrzychowice 
Kilka myśli z kazania ks proboszcza do rozważenia........

 

Dziś z Chrystusem wstępujemy  na górę Tabor  aby zrozumieć Jego przemienienie i aby wpatrując się w to przemienienie, lepiej zrozumieć sens i potrzebę przemiany. Góra Tabor która w dzisiejszej ewangelii pokazuje się naszym oczom - nie była potrzebna Jezusowi, ona była potrzebna apostołom i jest dziś potrzebna nam.
Apostołom, aby ich umocnić, gdy przyjdą na nich próby i doświadczenia Jezu­sowej męki, a nam jest potrzebna, aby nam ukazać jak wspaniałą wartością jest każda przemiana, jak ważne w życiu jest wyjście z Chrystusem na swoją górę życia, ale czy nas na to stać?

 

Każdy z nas wędrując w stronę szczytu, krok po kroku, widzi ile traci z bogactwa tego świata. Zostawia za sobą bujną roślinność, świat zwierząt. Bo pod nogami tylko  twardy lód, śnieg lub skała. To są góry to są szczyty. To kosztuje siły.

Wielki Post który kilka dni temu rozpoczęliśmy to okres, w którym Kościół chce abyś ruszył na wyprawę -na szczyty znane z Ewangelii. Rozpoczyna od Taboru, by ci, którzy decydują się na tę wędrówkę, mogli doświadczyć obecności Boga.

Wielki Post jest czasem próby, pokuty, wyrzeczenia. Jest także okresem chrześcijańskiej powagi i wezwaniem, by chrześcijanin poważnie sprawdził swoje chrześcijaństwo, czy jest ono dojrzałe. Wszystkie huczne zabawy, przyjęcia, wesela zostawały odłożone. Cały Kościół zagłębia się w ciszy.
W tym rozchuczanym współczesnym świecie potrzeba nam ciszy. Jest to jakaś ofiara. Bez ofiar niczego nie można osiągnąć. Chrześcijaństwo bez ofiary nie jest w ogóle chrześcijaństwem. ,,Pobożność bez ducha ofiary to organizm bez kręgosłupa”

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH