PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH

25 grudnia 2022

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie w parafii Wietrzychowice 25 XII 2022 Kilka myśli na te święta z kazania świątecznego ks proboszcza.....„Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” Boże Narodzenie. 2022

Skończyło się oczekiwanie. Spełniła się Boża obietnica. Wypełniły się proroctwa. Ziemia ujrzała swego Zbawiciela! Jezus, Odwieczne Słowo Boga, stał się człowiekiem, przyjął Ciało z Maryi Dziewicy. Dziś klękamy wobec tej prawdy z radosną wdzięcznością. Chrystus Bóg stał się jednym z nas. Bóg stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi.

Bóg przyszedł na ziemię. Przyszedł, aby odmienić losy ziemi. A jednak tylko prości pasterze, pouczeni przez aniołów, oddali Mu pokłon. Wielcy tego świata, mądrzy i wykształceni, nie rozpoznali Go, odrzucili swego Boga. Ten dramat powtarza się stale w historii.

Dokonuje się także w naszych czasach. Śpiewamy w kolędzie:

A dzisiaj czemu wśród ludzi tyle łez, jęków, katuszy?Bo nie ma miejsca dla Ciebie w niejednej człowieczej duszy.

 

Drodzy Siostry i Bracia! Kochani parafialnie.   Przychodząc dziś w dzień Bożego Narodzenia na spotkanie z Bożym Dzieciątkiem dziękujmy Mu za to, że stał się jednym z nas. Że stał się człowiekiem by nas obdarzyć życiem Bożym.

Zabierzmy Nowonarodzonego w sercach do naszych domów. Niech On gasi wszelkie spory, umacnia miłość  i napełnia nas prawdziwą Bożą radością.

 

Na koniec kolejne życzenia świąteczne: 

Ile ozdób na parafialnej choince,ile kartek serc dzieci leży przy drewnianej skrzynce,ile potraw jest na stole,ile siana mamy parafialnej stodole,ile spadło w górach śniegu,ile czasu spędzę ciągłym w biegu.Tyle w święta miej radości, dobra, ciepła i miłości.

Dziś anioły latają po niebie i ogłaszają Boże Narodzenie.A gdy gwiazdka betlejemska zabłyśnie, to życzenia spełni wszystkie.Życzę wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęścia i miłości.

Wszystkiego najlepszego.

Adres

Wietrzychowice 35

33-270 Wietrzychowice

 

Kontakt

+48 724 385 879

tel.14-641-80-01

kancelaria@parafiawietrzychowice.pl

wietrzychowice35@gmail.com

Nr konta parafii

Bank

48 1020 3453 0000 8302 0264 6115

PARAFIA POD WEZWANIEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WNIEBOWZIĘTEJ W WIETRZYCHOWICACH